MENÜ

Marka Tescili, firmaya veya ürüne verdiğiniz ismin ve logonun tescille koruma altına alınmasıdır.

Marka Tescilini, TÜRK PATENT ve MARKA KURUMUNUN yetkili kıldığı özel vekil firmalar aracılığıyla yapılabilir.

Tasarım Tescili, ürününüzün görselini değişik açılardan çekilmiş fotoğrafların TÜRK PATENT ve MARKA KURULUNA gönderilmesi ile koruma altına alınması.

Marka Tescil belgenizi her 10 (on) yılda bir yenilemesini yaptırdığınız sürece, ömür boyu kullanabilirsiniz.

Tasarım Tescili, tasarlamış olduğunuz ürününüzün başkaları tarafından taklit edilmesini engellemek için sadece dış görünüşünün koruma altına alınmasıdır.

Marka Tescili yaptırmak, zorunlu değildir. Ancak firmanızı veya ürününüzün tanıtımında kullandığınız ismin veya logonun başkaları tarafından taklit edilmesinin önüne geçmek ve haksız rekabetin önüne geçmek için gereklidir.

Marka Tescil belgenizi dilerseniz süreli veya süresiz bir bedel karşılığı kiraya (lisans) verebilir, kısmen veya tamamen bir bedel karşılığı satabilirsiniz (marka devri).

Tasarım Tescili, her 5 (beş) yılda bir yenilemesi yapıldığı sürece 25 yıl koruma altındadır.

Tasarım Tescili belgenizi, dilerseniz süreli veya süresiz bir bedel karşılığı kiraya (lisans) verebilir, kısmen veya tamamen bir bedel karşılığı satabilirsiniz (marka devri).

Patent, buluşunuzun teknik sorunlara getirdiği teknik çözümlerin koruma altına alınmasıdır.

Patent Tescili, TÜRK PATENT ve MARKA KURUMUNUN yetkili kıldığı özel vekil firmalar aracılığıyla yapılabilir.

Patent Tescil Belgesini, dilerseniz süreli veya süresiz bir bedel karşılığı kiraya (lisans) verebilir, kısmen veya tamamen bir bedel karşılığı satabilirsiniz (marka devri).

Patent Tescilinde, yıllarca üzerinde AR_GE yaptığınız buluşunuzun taklit edilmesini istemiyor ve haksız rekabetle uğraşmak istemiyorsanız Patent Belgesi almak zorundasınız.